Екологічна агітбригада " Екосвіт" виступає за чисте довкілля 

«Не будь байдужий,    Не будь пасивний,  на варті природи завжди будь активним!!!!

Команда Екосвіт – це ми разом  з  тобою .

Прагнемо  світ  засіяти  добром

Всіх небайдужих звемо за собою.

Час молодих та рішучих прийшов.


   ДО ОБЛАСНОЇ ЗБІРКИ "СУЧАСНИЙ УРОК: ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЇ З ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛИН"

 Працюючи над проблемою “Навчально-дослідницька діяльність учнів на уроках географії як один із методів формування ключових компетентностей”,  на своїх уроках активізую пізнавальну діяльність учнів, створюю умови для їх самоактуалізації, самонавчання, самовиховання, саморозвитку. Наявність цілісної системи організації дослідницької діяльності при вивченні географії, що сприяє розвитку в дітей потреби в самореалізації, виховує особистість школяра, який прагне до максимального вияву свого інтелектуального та творчого потенціалу, і є запорукою формування компетентної особистості школяра, здатної вирішувати проблеми суспільства

Актуальність мого досвіду зумовлена тим, що організація дослідницької діяльності при вивченні географії сприяє формуванню ключових компетентностей школяра, які засвідчують належний рівень його життєтворчості.

Урок в 7 класі.

Тема. Кліматотвірні чинники. Розподіл сонячної енергії і температури повітря. Повітряні маси. Циркуляція атмосфери. Вплив підстилаючої поверхні і рельєфу на клімат.  Кліматичні пояси і типи клімату Землі.

 Тип уроку: розширення знань, умінь та навичок.

Мета: узагальнити знання учнів про погоду, клімат, систематизувати знання учнів про особливості типів клімату Землі;формувати знання про основні та перехідні кліматичні пояси;

розвивати мислення, уяву, здібності дітей, критичне мислення; закріплювати навички роботи з кліматич­ною картою та кліматодіаграмами;виховувати бережливе ставлення до природи, інтерес до знань, формувати загальнокультурні та соціальні компетентності.

ХІД УРОКУ

І.  Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань і вмінь.

Прийом «Інтелектуальна розминка»

     Міні - конкурс «Знавець кліматичної карти»

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 Метеорологічний прогноз уроку

ІV. Поглиблення й розширення знань.

Бесіда  Кліматотвірні чинники

Прийом«Мудрі сови»

Прийом «Математична хвилинка»

Прийом «Проблемне питання»

Прийом  «Географічний  практикум».

Прийом «Творче конструювання».

Вправа – демонстрування (дослідницька робота)

Прийом «Творча лабораторія

Прийом «Робота з картою»

Прийом «Географічна задача». 

V. Первинний контроль сформованості знань і вмінь учнів.

 Тренувальні вправи на застосування набутих знань.

 

Щоб дати учням іскорку знань, учителю необхідно      ввібрати в  себе море світла.                               

Дуже важливо, щоб мислення учня грунтовалося на пошуках,

дослідженнях.                                           

.                                    В. Сухомлинський.